Tweet

You Don’t Say?

O memu

"You Don´t Say?" ("Nehovor?" Alebo "Nehovorte?") Je rage comics face založený na obrysu Nicolasa Cage, ktorý je používaný ako sarkastická odpoveď na zjavné pozorovanie alebo vyhlásenie, je to podobné memu "O RLY?"

Pôvod

Fráza "You Don´t Say?" je osobité vyjadrenie používané pri prekvapení alebo údivu, ale môže byť tiež použité sarkasticky v reakcii na zrejmé vyhlásenie. Obraz Nicolasa Cage pochádza zo scény z komédie Vampire 's Kiss (Bozk upíra) z roku 1988, ktorá sa točí okolo ustaraného literárneho agenta, ktorý upadá do šialenstva potom, čo presvedčil sám seba, že sa mení v upíra. Jeho jedinečný výraz tváre bol prevzatý z určitej scény s Cageovou postavou menom Peter Loew, ktorý znepokojuje svoju sekretárku.

Scéna z filmu Bozk upíra bola použitá vo videu s názvom "Nicholas Cage freaking Out​​" (Nicolas Cage vyšiluje), ktorú na YouTube nahral užívateľ twoworldsfreak01 dňa 27, júla 2009. Obrázok z tejto scény bol tiež použitý ako reaction face v demotivujúcom obrázku s titulkom "Nicolas Cage / Available in Stoica and Batshit Crazy", ktorý bol nahratý na Roflrazzi dňa 15. augusta 2009. Obrys Nicolasa Cage sa po prvýkrát objavil v rage komikse, ktorý bol nahratý na facebook užívateľom LeechHax dňa 1. októbra 2011. Obrys bol prevedený do vektorovej podoby Reddittorem Aveilleux pre LeechHax, aby ho použil konkrétne vo svojom komikse.

Šírenie

V rovnaký deň bol LeechHaxův komiks nahratý aj na FunnyJunk, kde počas jedného mesiaca dostal 4 211 hlasov. 3. októbra bol nahratý aj na obrázky zdieľajúcu stránku Lowbird. Ďalej bol nahratý na subreddit r / funny 25. novembra 2011 s vektorizovaným faceom vedľa vrecka s mrkvou a nápisom "Obsahuje mrkvu". Obrázok získal cez 4 000 hlasov do 5 dní.

27. novembra 2011 bol nahratý screenshot z Facebooku na subreddit menom r / trees. Ďalšie deriváty možno nájsť na FunnyJunk, facebook a so značkou "# you don’t say" na Tumblr.

Najskôr sa musíš prihlásiť!uživatel neexistuje chybné heslo

Poď do toho!