Tweet

Genius

O meme

“Genius" je meme face z rage komiksov a takisto aj výraz na poukázanie hlúposti. Pretože sa používa v komiksoch o kritike na iných a o podceňovaní samých seba, meme sa používa vo svete rage komiksov aj s inými, napríklad s niektorými viac sarkastickými ako “You Don’t Say” a “Watch Out, We Got a Badass Over Here.”(Pozor, máme tu „borca,drsňáka“).

Pôvod

Prvý meme face Genius bol potvrdený od jedného z adminov stránky s nickom Cheezburger od používateľa antihero vo štvor oknovom komixe dňa 1.9.2011. Komix bol pomenovaný “Idiot Savant Says…,”(Blbý vedec povedal...) a znázorňoval používateľa tabletu ktorý bol frustrovaný používaním dotykovej obrazovky a problém vyriešil tým,že si zakúpil prídavnu klávesnicu,takzvanú case keyboard,ktorá robí z tabletu viac menej notebook. Zatiaľ len zostáva nejasné,či bola postava obkreslená z nejakej fotografie alebo zdieľaná niekde ešte pred stvorením daného rage face.

Šírenie

Nasledujúci deň,používateľ memebase Viktor_Alekzander zdieľal podobný komix (znázornený nižšie) na ktorom ukázal,že meme face môže byť použitý ako postava z rage komixu. 27. decembra 2011 bol meme face Genius pridaný na stránke, kde sa všetky meme face ukladajú - All The Rage Faces, niekoľkými inými návrhmi na Memebase v priebehu Januára až Marca, We Know Memes v Marci 2012 až Auguste 2012. Ďaľšie podoby sa objavili na Tumble, MemeCenter a Reddit s označením “meme genius“.

Príklady

Najskôr sa musíš prihlásiť!uživatel neexistuje chybné heslo

Poď do toho!