Tweet

Yao Ming Face / Bitch Please

O memu

Yao Ming Face (niekedy nazývaný ako "Fuck That Guy" alebo "Dumb Bitch") je rage komiks obrys profesionálneho basketbalistu Yao Minga s výdatným úsmevom. Meme je zvyčajne používané ako reakcia vyvolávajúca odmietavý postoj k iným postojom v on-line diskusiách, potom obvykle nasleduje niečo, čo človeka rozčúli.

Pôvod

Kresba je založená na fotografii Yao Minga zachyteného na tlačovej konferencii po hre v máji 2009. V 18. sekunde vo videu nižšie športovec urobí túto tvár.

11. júla 2010 bol na Reddit odoslaný príspevok umelca downlow, ktorý obsahoval početné kresby rage komiksu, ktoré predtým nikto nevidel, vrátane tváre Yao Minga. V rovnakom vlákne downlow potvrdil, že je kresba založená na Mingovom výraze v tvári vo videu.

Redditor alkalait vo vlákne odpovedal, že Yao Ming vyzerá, ako keby hovoril "bitch please."

Šírenie

31. augusta 2010 bola tvár zahrnutá do aktualizovanej šablóny rage komiksu na subredditu f7u12. Redditor wallish odpovedal vo vlákne a face nazval ako "Asian Laughing Guy".

Ukážky

Dne 13. září 2010 byl rage komiks s facem Yao Ming spolu s titulkem “dumb bitch” (“hloupá děvka”) nahrán na subreddit f7u12 Redditorem fifa10. Obrázek byl často nazýván “dumb bitch”, až se 19. února 2011 objevil komiks s názvem “I let my 7 year old cousin use the rage editor and this is what she made” (“Nechal jsem svého sedmiletého bratrance použít rage editor a tohle je to, co udělal” od Redditornagem, který dosáhl na přední stranu subredditu f7u12, získal 3 990 hlasů před svou archivací. Redditor chotheamazing odpověděl na příspěvek jménem Yao Ming “fuck that shit face guy”.

V apríli roku 2011 bola na subreddit f7u12  nahratá rada rage komiksov s Yao Mingovou tvárou ako reakcia na nájdenie pavúkov. Komiks typicky končí tvárou Yao Minga a založením požiaru v celom dome, len aby bol zabitý jeden pavúk.

23. mája bol nápis "dumb bitch" nahradený nápisom "fuck that shit" ako hlavný štítok Yao Minga na Reddit v zozname ikon tvárou rage komiksov. Meme sa od tej doby rozšírila na Tumblr, FunnyJunk a MemeBase.

Objavila sa tiež dámska verzia memu:

Použitie

Varianta "dumb bitch" sa často používa v mysoginnych vtipoch, zatiaľ čo verzia "fuck that" vyjadruje uštipačný postoj voči poznámke niekoho iného v podobnom význame ako face Are You Serious?

Imitácie

Tvár je často napodobňovaná užívateľmi na Reddit, ktorí nahrávajú fotky seba vedľa pôvodného memu s Yao Mingom.

Odvodenina: Fuck No Guy

"Fuck No" je odvodenina od "Fuck That", ktorá vyjadruje tvár Yao Minga, ale s oveľa znechucenějším a zdeseným prejavom v tvári. Tento meme pochádza z rage komiksu, ktorý na facebook nahral užívateľ wholemilk vo vlákne "Son, you forgot to take out the trash" ("Synu, nezabudni vyniesť odpadky") dňa 6. októbra 2010.

Najskôr sa musíš prihlásiť!uživatel neexistuje chybné heslo

Poď do toho!